Sporto papildų rūšys

Kiekvienas save mylintis žmogus rūpinasi savimi ir mėgsta sportuoti. Tačiau vien tik sportuoti nepakanka, reikia išmokti ir maisto derinimo subtilybių. Maistas sportui tai yra dietologo arba trenerio subalansuotos mitybos planas.

Maisto papildai yra mitybos priedas, kuris padengia mitybos trūkumus. Tai yra labai svarbu sportuojantiems žmonėms, nes sportuojant jiems reikia visiškai kitokios mitybos, tam, kad būtų palaikomas tinkamas kūno energijos kiekis. Tačiau nevisada yra galimybių skirti daug laiko maisto gamybai ir derinimui. Todėl geriausias ir patogiausias maistas sportui yra papildai. Papildai tai vitaminai, mineralai, aminorūgštys, žolelės ir kita.

Pagrindiniai papildai sportui, kuriuos vartoja sportininkai:

B vitaminai. Vitaminai yra būtini tinkamam organizmo funkcionavimui. O taip pat šie vitaminai (tiaminas, riboflaminas, vitaminai B6 ir B12 ir folio rūgštis) yra būtini ir sportuojantiems.

Kofeinas. Kofeino papildai yra naudojami palaikyti sportininko ištvermei ir budrumui.

Kreatinas. Kai kuriems atletams kreatinas padeda atlikti didelio intensyvumo pratimus, pavyzdžiui, sprintą, svorio kėlimą ir jėgos sportą.

Beta alaninas. Sumažina rūgšties kaupimąsi, nuovargį ir padidina bendrą aktyvumo lygį. Atlikti tyrimai parodė, kad aktyvaus sporto šalininkams gali kauptis rūgštys raumenyse. Norintiems padidinti liesą (raumenų) masę, geriausias pasirinkimas būtų vartoti ši papildą kartu su kreatinu.

papildai-sportui-11

Efedrinas. Iki šiol tyrimai nenustatė šio papildo naudos ištvermėje, reakcijos laike, anaerobiniame pajėgumume.

Gliukozaminas. Šis papildas padeda sportininkams siekiant išvengti osteoartrito. Tai gana svarbu yra tokiems sportininkams, kaip krepšininkai ar futbolininkai.

D-ribozė. Suteikia pakankamą energijos kiekį didelio intensyvumo treniruotėms, nes šis papildas yra atsakingas už energijos sintezę. Kai kurie tyrimai jau yra įrodę, kad d-ribozės papildai gali padidinti energijos lygius ir dalinius sportinius rezultatus per kelias dienas sunkių treniruočių metu (linksniai).

HMB. Tai leucino metabolitas. Jis sumažina raumenų žalą. Papildas yra puikiai tinkamas liesai kūno masei.

1 Comment »

TrackBack URI

Leave a comment