Nemalonus burnos kvapas

Draugė nuolat siūlo kramtomosios gumos? Sutuoktinis užsimena apie kažkokį gyvūną, apsigyvenusį jūsų burnoje? Suprantama, jokio šeško ten nėra – yra tik vidinių problemų, apie kurias organizmas praneša nemaloniu kvapu.

Kvapas gali būti gana stiprus, bet jūs galite jo neužuosti. Kodėl? Pirma, nervų sistema turi ypatybę ignoruoti įprastus dirgiklius. Antra, mūsų uoslės receptoriai sutelkti viršutinėje nosies ertmės dalyje, tad iškvepiamas oras ten beveik nepatenka. Todėl aplinkiniai ir rauko nosį tuo metu, kai jūs nieko įtartino nejuntate.

Pabandykite atlikti tokį testą: kelis kartus iškvėpkite į stiklinę ir tuomet pauostykite jos turinį. Beje, kai dar nebuvo alkoholio matuoklių, medikai taip tikrindavo vairuotojus, ar jie vartojo alkoholio. Tačiau šis testas, deja, taip pat negarantuoja šimtaprocentinio rezultato.

Burnos ertmė

Stomatitas. Jam būdinga burnos gleivinės paraudimas ir žaizdelės. Tai taip pat gali būti nemalonaus burnos kvapo priežastis. Žaizdelių gali atsirasti po užsitęsusio peršalimo arba gydymo antibiotikais, sunaikinančiais visą mikroflorą, išskyrus grybelius. Šiuo atveju burnos gleivinę reikia tepti klotrimazolio tepalu. Neretai stomatito priežastis būna bakterijos – tuomet prireiks antibiotikų.

Žandų, dantenų ir liežuvio apnašos. Būtent čia, o ne ant dantų, kaip dauguma mano, gyvena 80 proc. bakterijų, esančių burnos ertmėje ir skleidžiančių nemalonų kvapą. Nepamirškite valyti probleminių vietų kasdien ryte ir vakare!

Dantų apnašos. Jos rodo, kad dantis prižiūrite nepakankamai gerai. Tai dažniausia nemalonaus burnos kvapo priežastis!